fbpx

Naši dosadašnji direktori

HASAN AJKUNIĆ, prof.
(1996. – 2004.)

HASAN AJKUNIĆ, Rođen 17.05.1956. godine u Bugojnu. Osnovnu i srednju školu završio u Bugojnu, a Pedagoški fakultet u Rijeci. Po završetku studija život nastavlja u voljenom Bugojnu. Od 1978. godine do 1992. godine angažovan je u prosvjeti, a tokom agresije, u periodu 1992. – 1995. godina bio je pripadnik Armije Republike Bosne i Hercegovine. U prosvjetu se vraća 1996. godine i na poziciji direktora Srednje stručne škole Bugojno ostaje do 2004. godine. Od 2004. godine obavlja funkciju načelnika Općine Bugojno. 

 

RASIM LUBOVAC, prof.
(2004. – 2009.)

 
RASIM LUBOVAC, rodjen sam 13.05.1944.god. u Mrkonjić Gradu, gdje sam završio osmogodišnju školu.
Upisao sam i završio gimnaziju u Sarajevu gdje sam nastavio studij na PRIRODNO-MATEMATIČKOM fakultetu, odsjek Biologija. Dobio sam zvanje profesor biologije.
Dvije sezone sam radio za biološki institut u Sarajevu na proučavanju zagađenosti rijeka Bosne i Hercegovine. Sasvim slučajno došao sam u Bugojno i zaposlio se u Mašinskoj tehničkoj školi na mjesto predavača odbrane i zaštite a poslije biologije.
Škola je nekoliko puta mijenjala nazive, Mašinska tehnička škola je prešla u Srednjoškolski centar pa u Srednju mješovitu školu da bi nakon rata došlo do razdvajanja na dvije škole , Srednja tehnička škola i Srednja stručna škola u kojoj sam nastavio sa radom kao pomoćnik direktora i predavač biologije po potrebi.
U to vrijeme direktor škole bio je gosp. Hasan Ajkunć. Njegovim odlaskom na novu dužnost (načelnik općine Bugojno) izabran za direktora škole od 2005 god. Do 2009.god. otišao sam u penziju a zamjenio me je gosp.Rašid Tihak dipl.maš.ing.

 

RAŠID TIHAK, dipl.maš.ing.
(2009. – 2012.)

RAŠID TIHAK, rođen je 16.09.1962.godine u Gornjem Vakufu,gdje završava osnovnu školu. Školovanje nastavlja u Bugojnu u kome završava mašinsku tehničku školu.Nakon završene srednje škole odlazi na studij na Univerzitet „Džemal Bijedić“ u Mostar i stiče zvanje diplomiranog mašinskog inžinjera.
Poslije završetka školovanja vraća se u Bugojnu i zapošljava u preduzeću „Slavko Rodić“, gdje za vrlo kratko vrijeme postaje šef kontrole alata, mjerila i metrologije.
Od 01.09.1996.g. do 31.08.1997. g. radi u MTŠ Bugojno, a od 01.09.1997. g. radi u SSŠ Bugojno kao profesor mašinske grupe predmeta
U periodu od 1.9.2009.god. do 1.9.2012.god. obavljao je funkciju direktora SSŠ Bugojno, kada su započeti i jednim djelom završeni određeni projekti kao što je preregistracija i promjena naziva škole, što je omogućilo uvođenje novog zanimanja saobraćajne struke (tehničar drumskog saobraćaja).
U periodu od 1992. – 1996. godine bio je angažovan u Armiji BiH kroz razne aktivnosti, a 1993. godine i kao šef biroa konrole u preduzeću “Slavko Rodić” Bugojno.
Uporedo sa školovanjem od 1980. godine aktivno se bavi kareteom. Prve karate korake pravi u KK“Iskra“ Bugojno, a odlaskom u Mostar karijeru nastavlja u KK“Student“, gdje 1988. godine stiče zvanje majstor karate sporta 1. DAN.
Trenirajući Karate klubove “Iskru”, “Vrbas” i danas “Bugojno” sa svojim takmičarima osvojio je preko 3000 medalja različitog sjaja. Vodio je karatiste Bugojna do titula državnih prvaka u raznim uzrasnim kategorijama od dječije do seniorske.
Zbog svog velikog doprinosa razvoju i afirmaciji karate sporta u BiH bio je predsjednik Komisije za zvanja KS BiH,nakon toga predsjednik Trenerske komisije KS BiH, a zatim je obavljao funkciju člana UO KS BiH i predsjednika KS SBK/KSB, balkanski karate sudija i nosilac zvanja majstor karate sporta 6. DAN. Trenutno obnaša funkciju člana UO KS FBiH i predsjednika Sudijske komisije KS SBK/KSB.Organizator je najstarijeg turnira u BiH Internacionalnog karate kupa “Bugojno open” u okviru manifestacije “Dani Ajvatovice”, kao i autor Monografije Bugojno open.
Za nemjerljiv doprinos razvoju sporta, a posebno karatea u Bugojnu i SBK/KSB nagrađen je Srebrenom i Zlatnom plaketom Sportskog saveza Bugojno, te Srebrenom i Zlatnom plaketom Sportskog saveza SBK/KSB.

 

DŽEVAD ABAZOVIĆ, prof.
(2012. – 2016.)

 

mr.sci.Enver Hadžiahmetović, dipl.maš.ing.
(2016. – 2020.)

ENVER HADŽIAHMETOVIĆ,rođen je 07.06.1958. godine u Bistrici, općina Gornji Vakuf. Osnovnu i srednju školu završio u Bugojnu. Mašinski fakultet u Mostaru, kao i postdiplomski studij.
Poslije završenog Mašinskog fakulteta, 03.01.1982. godine zaposlio sam se u RO Tvornica opruga u Gornjem Vakufu gdje sam radio do 1984. godine. Iz RO Tvornica opruga, prelazim raditi u RO Slavko Rodić Bugojno, u tadašnji OOUR TNP, gdje sam radio kao tehnolog konstruktor namjenskih proizvoda do 1990. godine. Poslije prelazim u OOUR TOD-NP koji se također nalazio u sastavu RO Slavko Rodić.
Postdiplomski studij upisujem 1987. godine u Mostaru iz oblasti Nove tehnologije i u roku završavam isti.
Agresijom na BiH pristupam u redove Armije BiH. Zbog potreba namjenske industrije prelazim raditi u JP Slavko Rodić, današnje preduzeće BINAS kao glavni tehnolog konstruktor. Poslije toga u istom preduzeću radim kao šef Operatvno tehnološke pripreme. Poslije toga sedam godina radim kao rukovodilac Biroa tehnološke pripreme.
Obavljao sam uspješno funkciju predsjednika Upravnog odbora Tvornice alata, u periodu od 1997. do 2001. godine, koja je u tom periodu privatizovana i koja je uspješno nastavila poslovati i poslije privatizacije.
Od 2001. do 2003. godine bio sam član Upravnog odbora Rudnika uglja Gračanica. Do tog perioda Rudnik je negativno poslovao, a našim dolaskom Rudnik počinje pozitivno poslovati i danas je najuspješnija firma u našem okruženju. Smatram da smo mi svojim znanjem i iskustvom dali veliki doprinos razvoju Rudnika.
Od 2003. do 2004. godine radio sam u Kompaniji Širbegović kao rukovodilac RJ Metalne konstrukcije. Radio sam na projektu rekonstrukcije Cementare Lukavac.
Od 01.09.2004. do 07.12.2015. radio sam u Mješovitoj srednjoj tehničkoj školi Travnik kao profesor mašinske grupe predmeta.
Bio sam član Općinskog vijeća Bugojno od 2004. do 2016. godine.
Direktor Srednje stručne škole Bugojno od 07.12.2015. do 13.02.2020. godine.